Uues teaduslahingus „Rakett Juunior“ selgitatakse välja Eesti nutikam põhikool – saatesse registreerimine on avatud

Rakett Juunior foto pressiteate juurde

Alates 24. jaanuarist 2025 jõuab Kanal 2 ekraanile teadusvõistlus „Rakett Juunior“, mis valmib koostöös Eesti Teadusagentuuri ja AHHAA teaduskeskusega. Tegemist on neljaosalise saatesarjaga, mille eesmärk on selgitada välja Eesti kõige nutikam põhikool. Võistlusel pannakse proovile nii loogika, humanitaarteadmised kui ka reaalained. 

„Rakett Juunior“ pakub Eesti põhikooliõpilastele võimaluse näidata oma teadmisi ja oskusi meeskonnatöös, et viia oma kool võidule. „Kui varasemalt oleme toonud omavahel mõõtu võtma teadushimulised noorukid, siis nüüd on teadusraketi pardale võimalik astuda põhikooliõpilastel. Selles võistluses on äärmiselt tähtis roll koostööl, sest siin ei võistle mitte igaüks enda eest, vaid eesmärk on üheskoos viia oma kooli võistkond võiduni – jagades vastutust, tundes oma tiimi tugevusi ja nõrkusi ning lähenedes probleemidele loovalt ja loogiliselt. Selles saates saab olema jõukohast nuputamist kõigile,“ sõnas Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma.

Saatesse registreerimine on avatud

„Rakett Juunior“ ootab osalema 4.-6. klassi õpilasi, kes soovivad oma teadmised proovile panna. Registreerimine on avatud 13. oktoobrini. „Kokku valitakse osalema kuni 120 kooli, igast maakonnast maksimaalselt kaheksa, kes võistlevad esimeses voorus maakondlikel võistlustel. Esimeses voorus võistleb kogu meeskond, kuid alates veerandfinaalidest võib olla ka ülesandeid, kus osaleb ainult osa tiimist. Kokku toimub neli veerandfinaali, millest igas osaleb neli meeskonda. Veerandfinaalide võitjad liiguvad edasi poolfinaali, kus selgitatakse välja kaks parimat, kes pääsevad finaali,” selgitab Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma.

„Võistluse kontseptsiooni ja ülesannete koostamisel lähtusime eesmärgist pakkuda noortele tõeliselt kaasahaaravat ja harivat kogemust. „Rakett Juuniori“ ülesanded katavad laia teemade spektrit ning ühendavad koolipingis õpitu reaalse elu ja meeskonnatööga,” sõnas AHHAA teaduskeskuse juhatuse liige Pilvi Kolk. „Oleme võistluse kujundanud nii, et igal meeskonnal on võimalus särada, arendada oma teadmisi ning läheneda probleemidele loovalt ja kriitiliselt. Rakett Juunioris saab hea meeskonnatöö tulemusel võidutiitli nii meeskond kui kogu kool.“

Registeerimine: rakettjuunior.ee. Eelvoorud toimuvad igas maakonnas alates 25. oktoobrist. Saate salvestused, sealhulgas veerandfinaalid, poolfinaalid ja finaal, toimuvad Tartus AHHAA teaduskeskuses.

„Rakett Juuniori“ esimene veerandfinaal jõuab saatena Kanal 2 ekraanile 24. jaanuaril 2025.

PS! Jooksvat infot võistlusele registreerumise ja saate valmimise kohta leiad Rakett Juuniori Facebooki lehelt ja Instagramist. Peatselt käivitame ka Rakett Juuniori TikToki kanali.

Karjäär, mis muudab: insener harutab maailma juppideks lahti

Karjäär, mis muudab: insener harutab maailma juppideks lahti

Karjäär, mis muudab: kohalikust planetaariumist Euroopa Kosmoseagentuuri

Karjäär, mis muudab: kohalikust planetaariumist Euroopa Kosmoseagentuuri

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline