Uus õpikeskkond kutsub noori mõtisklema muusika ja ühiskonna seoste üle

muusika

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias valmis õpikeskkond Uuri muusikat“, mis kutsub noori avastama muusika ja ühiskonna seoseid. Veebilehelt leiab ülesandeid muusikateaduse neljast valdkonnast, alates ajaloost ja psühholoogiast ning lõpetades teooria ja etnomusikoloogiaga. Näiteks saab arutleda, millised on pöördeliste sündmuste soundtrack’id ning kuidas muusika abil rahvuslikkust ehitada ja lammutada, aga otsida ka muusikast süžeed, reguleerida muusika abil tundeid ja võrrelda laulude cover’eid.

„Kuigi leht on mõeldud loomulikult kõigile, kellel on huvi mõtestada inimest ja ühiskonda muusika kaudu, näeme oma esmase sihtrühmana koolinoori. Loodame väga, et see materjal leiab tee ka nendeni, näiteks muusika- ja miks mitte ka ühiskonnaõpetuse tundides,” avaldab lootust projekti juhtinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur Brigitta Davidjants.

Õpikeskkonna valmimisse andsid enda panuse paljud EMTA õppejõud esmajoones muusikateaduse, interpretatsiooni- ja muusikapedagoogika ning kultuurikorralduse osakonnast. Tegevust toetab Eesti Teadusagentuur teaduse populariseerimise projekti raames.

Uuri lehe kohta lähemalt aadressil uurimuusikat.eamt.ee

Lisainfo: Brigitta Davidjants
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur brigitta.davidjants@eamt.ee

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?