Vikipeedia kutsub teadust populariseerima

Pilt

1. novembrist kuni 15. detsembrini saab Vikipeedias osa võtta kahest võistlusest: Teadusartiklite võistlus ja Eesti teadusfoto võistlus

Eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks toimuvale artiklikonkurssile on oodatud teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid.  Kirjuta  näiteks ajaloost  või viirustest, füüsikast või ökoloogiast. Olgu teemaks netisläng, pehmerobootika või rahvuslik iseloom – kõik sobib.  Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Wikimedia Eesti. Võistluse auhinnafond on 3000 eurot.

Paralleelselt artiklivõistlusega toimub ka teadusfoto võistlus, kuhu on oodatud hea kvaliteediga fotod nii teaduse tegijatest, uuritavatest objektidest kui ka teaduse tegemise protsessist üldisemalt. See on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest Wiki Science Competition ja võitjatel on võimalus jõuda ülemaailmsesse finaali.

Võistluste tingimused leiab võistluste lehtedelt: Teadusartikli võistlus, Teadusfoto võistlus

Kuni 10. detsembrini kestab ka Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid artikleid teaduslike mõistete teemal.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?