VIVITA Vista: Start-up saatesari lastele ja noortele

VIVITA Vista

Tallinn, 26. märts – Mitmed Eesti tippettevõtjad nagu Sten Tamkivi, Taavet Hinrikus (Wise), Kaarel Kotkas (Veriff), Kristel Kruustük (Testlio), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam), vennad Villigud (Bolt) ja paljud teised on pannud käed külge uuele Vista videosarjale, mis õpetab igale lapsele ja noorele, kuidas arendada järk-järgult valmis oma toode või teenus.

VIVITA loovuskiirendi loodud 10-osalises videosarjas astuvad üles kolm koolilast, kellest igaüks õpib mentorite valvsa pilgu all, mida tähendab iduettevõtjana toote arendamine. 

VIVITA missiooniks on nakatada lapsi ja noori ettevõtlikkuse pisikuga ja kasvatada huvi MATIK (matemaatika, tehnika, teadus, inseneeria, kunstid) valdkondade vastu. 

VIVITA projektijuhi Mari-Liis Peetsi sõnul on tegemist Eesti mõistes vahvalt hullumeelse ettevõtmisega. “Eesti vlogimaastikul on varemgi nähtud saateid, mis toetavad noorte ettevõtlust ja finantstarkust. Palju harvem näeb loomingut, kus kogunevad kokku Eesti uue majanduse helgeimad ajud – ainult selleks, et toetada tegusaid noori oma idee arendamisel,” ütles Peets. “Noortesse investeeritud aeg toob hiljem kümnetes kordades väärtust Eestile tagasi. Tulevased ükssarvikud panustavad hiljem ühiskonna arengusse, luues ettevõtteid ja fonde, mis toetavad haridust,” lisas Peets. 

Investori ja ettevõtja Sten Tamkivi sõnul õpetavad sellised projektid noortele varakult, et ettevõtlusega alustamine on piisavalt lihtne isegi lapse jaoks “Ilmselt ei ole palju valdkondi, kus sa lapsena saad mängida täiskasvanuks olemist. Kui teismelised hakkavad ehitama mingisugust toodet, siis selle juures ongi kõige ägedam see väga hägune piir, et kus see on nagu mäng ja kus see on päris asi. Keegi ei tea, kes nendest lastest lõpuks saavad ja see ei olegi oluline sellepärast, et ka esimese toote arendamise protsessi käigus õpitakse palju. Aga alati võib mõni neist lastest komistada ka mingisuguse toote otsa, mida paljud teised inimesed tahavadki osta ja kogemata tulebki edukas firma välja, ütles Tamkivi.

Testlio asutaja Kristel Kruustük leiab, et ettevõtlus annab maast-madalast võimaluse oma elu kujundada nii, nagu igaüks seda ise soovib. “Keegi aga ei sünni ettevõtjaks, isegi kui ühiskonnas võib sedasorti arvamus levida,” ütles Kruustük. Startup Estonias töötav Liisi Org lisas, et Vista videosari loob eeskujusid ka laste seas, nii nagu täiskasvanuid inspireerivad tänased noored iduettevõtjad. 

Videosari on vaadatav ja projekti kohta saab rohkem uurida siit: vista.vivita.ee

VIVITA soovib, et videosarjast saaks toetav õppematerjal koolidesse ettevõtlusõppe ja projektiõppe raames. Videosarja lansseerimisega koos käivitab VIVITA 9-14-aastastele lastele kiirendiprogrammi start-up-meelelaadi, ettevõtlikkuse, digipädevuse ja MATIK-oskuste arendamiseks. Programmi esimene lend stardib aprillikuus.   

VIVITA videosarja loomist toetati Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) raames Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Kontakt:

VIVITA projektijuht Mari-Liis Peets
vista@vivita.ee  

mob 5561 6201

 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?