Õpilaste teadusfestival tuleb juba 11.-12. aprillil

õpilaste teadusfestival

Eesti suurim õpilaste teaduspidu tuleb taas! Festival toimub 11.-12. aprillil Eesti Rahva Muuseumis.  

Festivali keskseks sündmuseks on õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel seisab loov- või uurimistöö tegemine alles ees. Parimad tööd selguvad 12. aprillil, mil antakse üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Eripreemiate seas on ka võimalus esindada Eestit rahvusvahelistel teadusvõistlustel.  

Sel aastal tutvustavad festivalil koostöös Hullu Teadlasega enda teadustöid ka algkoolide nutikad noored. Nooremaid teadushuvilisi ootab ka Teatribussi uhiuus mänguline lastelavastus “Professor Peni”. Etendus räägib Maidust ja tema sõbrast Penist, keda toidab laste teadmisjanu ja kes innustab teadust nägema ka seal, kus seda esmapilgul justkui pole. Inspireerivate lavaesinejate seas on näiteks Tuleviku Tegijad ja Videoõps. Räägime, kuidas noored saavad ettevõttes töövarjuna kogemusi ja inspiratsiooni ammutada, et teha teadlik erialavalik. Videoõps tutvustab, kuidas luua harivat eestikeelset videosisu füüsikast kirjanduseni. Ees on ootamas ka põnevad teadusteatrid, töötoad ja messiala koos teaduse populariseerijatega üle kogu Eesti. Enda tegevusi tutvustavad Viljandi Gümnaasium, Eesti Teadushuvihariduse Liit, Eesti Meremuuseum, Eesti Matemaatika Selts, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja paljud teised. 

Seega pakub õpilaste teadusfestival kaks päeva vingeid ja mitmekesiseid teaduselamusi! Osalemine on kõigile tasuta, oodatud on nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad. Klassidel ja suurematel gruppidel palume külastuse eelnevalt registreerida. Rohkem infot festivali kohta: miks.ee/teadusfestival, info täieneb pidevalt 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?