Tallinna Ülikool

 • Rändnäitus “Arheoloogilised uuringud Eestis 2019”
  Kaheksateist aastat on Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu initsiatiivil korraldatud iga-aastast rändnäitust „Arheoloogilised uuringud Eestis“. Näituse eesmärgiks on laiemale avalikkusele nii Eesti varasema ajaloo tutvustamine ja populariseerimine kui ka ülevaate andmine arheoloogide ja ajaloolaste poolt aasta jooksul tehtud töödest. Projekti rändnäituslik formaat annab hea võimaluse Eesti ajalugu tutvustada piirkondades, kus vastavat teavitustegevust on toimunud pigem harva. Eesti erinevate piirkondade koolides, raamatukogudes, rahvamajades, muuseumides eksponeeritud näitused on osutunud ülimalt populaarseks. Näituse kultuurikeskustes ning raamatukogudes eksponeerimise eeliseks on selle vaba ja tasuta juurdepääs.
 • "Ühe Minuti Loeng" Teadlane teab? (2019)
  Tallinna Ülikooli projekti "Ühe Minuti Loeng" eesmärk on jätkata minutiloengute sarjaga. Sarja "Ühe Minuti Loeng" raames valmivad teadust populariseerivad lühikesed videoklipid, kus TLÜ teadlased räägivad lihtsalt ja selgelt teemadel, mis pakuvad avalikkusele huvi. Klipid ilmuvad esmalt teadusportaalis Novaator ja seejärel hommikuses Terevisioonis. Lisaks veel TLÜ enda kanalites, millel on kümneid tuhandeid jälgijaid. Küsimusi saavad teadlastele esitada kõik inimesed.

  Klipid on kättesaadavad Tallinna Ülikooli veebirubriigis ja TLÜ meediaväravas, samuti ERR veebis. Subtiteeritud videod asuvad TLÜ ingliskeelses veebis pressikeskuses (nimekirja täiendatakse jooksvalt).

  Kuna videod on vabalt kättesaadavad, saavad kõik õpetajad, õppejõud jne neid kasutada oma veebilehtede/õppematerjalide lisana. Oleme avaldanud videoklipid ka TLÜ loodud tulevastele ja töötavatele õpetajatele mõeldud veebis, kus kõik koolid ja haridusspetsialistid saavad klippe vastavalt vajadusele vabalt alla laadida.

 • Teadlane teab? (2018)
  "Teadlane teab?" on lühiloengute projekt, mille raames vastavad Tallinna Ülikooli teadlased lühidalt, umbes minuti jooksul inimestele huvi pakkuvatele küsimustele. Projekti eesmärk on tuua killuke teadust inimeste igapäevaellu, üritada selgitada meie ümber toimuvat ja vastata teadmistepõhiselt ootamatult esile kerkinud küsimustele.
 • Teadlane teab? (2017)
  "Teadlane teab?" on lühiloengute projekt, mille raames vastavad Tallinna Ülikooli teadlased lühidalt, umbes minuti jooksul inimestele huvi pakkuvatele küsimustele. Projekti raames valminud videod on kättesaadavad Tallinna Ülikooli Meedia väravas või  YouTube kanalis ja Novaatoris.